Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 1 października 2021 roku

W piątek, 1 października Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 81,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.49 kurs akcji spadł do poziomu 80,4 zł, a następnie wzrósł do wartości 81,4 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 328 sztuk. Obroty wyniosły 26,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na zamknięciu.

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,01 proc., w ciągu miesiąca spadła o 1,21 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 9,35 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 8,95 proc.

Reklama

W piątek Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,67 proc. do poziomu 70 812 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,25 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,05 proc. do poziomu 4 297 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Śnieżka to jeden z liderów rynku farb i lakierów w segmencie wyrobów dekoracyjnych w Polsce i na Węgrzech. Jej zlokalizowane w czterech krajach zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie ok. 150 mln kg produktów, które są sprzedawane na kilkunastu rynkach zagranicznych(na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »