Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 11 sierpnia 2020 roku

We wtorek, 11 sierpnia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 94 zł, czyli o 0,42 proc. mniej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 94,4 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 92 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 13, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 561 sztuk. Obroty wyniosły 52,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatni piątek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,08 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 9,30 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 11,24 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 14,63 proc.

Reklama

We wtorek Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,94 proc. do poziomu 52 421 punktów, a wartość spółki spadła o 0,42 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,18 proc. do poziomu 2 950 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się dużo lepiej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,18 proc., a wartość spółki spadła o 0,42 proc.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »