Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 12 marca 2021 roku

W piątek, 12 marca Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 90 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 89,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 14, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 421 sztuk. Obroty wyniosły 34,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,45 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,12 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 19,21 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 45,16 proc.

Reklama

W piątek Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 59 443 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,48 proc. do poziomu 3 971 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się lepiej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,48 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »