Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 93 zł, czyli o 0,65 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 92,4 zł. O godzinie 10.23 kurs akcji wzrósł do poziomu 94,2 zł, a następnie, o 14.04, spadł do wartości 86,2 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 86,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 12, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 354 sztuk. Spadek odbył się przy dużym obrocie, co może budzić niepokój wśród inwestorów. Obroty wyniosły 110 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 33 tys. zł.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,64 proc., w ciągu miesiąca spadła o 6,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 24,32 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,37 proc.

W poniedziałek Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki spadła aż o 6,49 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 4,23 proc. do poziomu 2 803 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »