Reklama

SNIEZKA (SKA): Notowania akcji spółki Śnieżka z 22 stycznia 2021 roku

W piątek, 22 stycznia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 89,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 89,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 11, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 780 sztuk. Obroty wyniosły 70 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,05 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 4,42 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 1,58 proc.

W piątek Śnieżka zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 57 305 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży budowlanej do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,25 proc. do poziomu 3 941 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się dużo lepiej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,25 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »