Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 26 stycznia 2022 roku

W środę, 26 stycznia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 75,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.23 kurs akcji spadł do poziomu 75,2 zł, a następnie o 16.48 wzrósł do wartości 76,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 76 zł.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 9, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 144 sztuk. Wzrost odbył się przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 10,9 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 45,6 tys. zł.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 3,06 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 15,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 15,37 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,04 proc.

W środę Śnieżka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,47 proc. do poziomu 68 035 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,8 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,31 proc. do poziomu 3 759 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »