Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 75 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 76,8 zł - spółka osiągnęła o godzinie 12.00 by na zamknięciu spaść do poziomu 76,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 6, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 41 sztuk. Wzrost był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 2,9 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 41,7 tys. zł.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,79 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 2,13 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 14,70 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 0,26 proc.

W piątek Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,13 proc. Spółki budowlane do których należy także Śnieżka ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,42 proc. do poziomu 3 720 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się dużo gorzej niż Śnieżka, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 1,42 proc., a wartość spółki wzrosła o 2,13 proc.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »