Reklama

Notowania akcji spółki Śnieżka z 7 października 2021 roku

W czwartek, 7 października Śnieżka (SKA) rozpoczęła notowania od poziomu 82 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.37 kurs akcji spadł do poziomu 81,8 zł, a następnie o 14.25 wzrósł do wartości 82,8 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Śnieżka wyniosła 15, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 309 sztuk. Obroty wyniosły 25,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,73 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,19 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 6,33 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 8,2 proc.

Reklama

W czwartek Śnieżka zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,47 proc. do poziomu 72 125 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,98 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Śnieżka pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,24 proc. do poziomu 4 349 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Śnieżka to jeden z czołowych producentów farb, lakierów i szpachli w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Zlokalizowane w tych krajach 3 zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »