Notowania akcji spółki Toya z 29 października 2020 roku

W czwartek, 29 października Toya (TOA) rozpoczęła notowania od poziomu 6,6 zł, czyli o 3,79 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,86 zł. O godzinie 9.20 kurs akcji spadł do poziomu 6,4 zł, a następnie wzrósł do wartości 6,72 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Toya wyniosła 71, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 62 400 sztuk. Obroty wyniosły 405 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 12,73 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 11,11 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 49,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 29,23 proc.

Reklama

W czwartek Toya zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,37 proc. do poziomu 44 841 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,04 proc.

Toya to czołowy producent i dystrybutor elektronarzędzi i narzędzi ręcznych. Jest firmą o zasięgu międzynarodowym, która wprowadziła na rynki kilka silnych własnych marek. Wyroby eksportuje do ponad 40 krajów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »