Reklama

Notowania akcji spółki Trakcja PRKiL z 24 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 24 stycznia Trakcja PRKiL (TRK) rozpoczęła notowania od poziomu 1,8 zł, czyli o 1,69 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 1,77 zł. O godzinie 9.28 kurs akcji wzrósł do poziomu 1,83 zł, a następnie, o 16.14, spadł do wartości 1,68 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 1,69 zł.

Liczba transakcji dla spółki Trakcja PRKiL wyniosła 78, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 374 401 sztuk. Obroty wyniosły 642 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 8,15 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,65 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 26,04 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 13,24 proc.

W poniedziałek Trakcja PRKiL zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 4,4 proc. do poziomu 66 220 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,52 proc. Spółki budowlane do których należy także Trakcja PRKiL ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 3,82 proc. do poziomu 3 659 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Trakcja PRKiL jest jedną z największych firm działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja robót związanych z szeroko rozumianą infrastrukturą kolejową i drogową z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Uzupełnieniem usług jest budowa systemów elektroenergetycznych oraz systemów sterowania zdalnego. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »