Reklama

Ceny miedzi spadają po danych PMI z Chin

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają po danych PMI z Chin - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.276,25 USD za tonę, po spadku o 2,7 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na lipiec tanieje o 2 proc. do 3,3135 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na wrzesień tanieje o 1,7 proc. do 52.690 juanów (8.617 USD). Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w maju 2013 roku 49,6 pkt. wobec 50,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano we wstępnych wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics. Analitycy spodziewali się 50,4 pkt. To pierwszy spadek wskaźnika poniżej 50 pkt. od 7 miesięcy. "Miedź tanieje po gorszych od oczekiwań danych PMI. Na dodatek umacnia się dolar" - mówi Lelia Kim, trader metali w Tong Yang Securities Inc. w Seulu. "W krótkim czasie cena miedzi na LME może spaść do 7.200 USD za tonę" - dodaje.

Reklama

Nadwyżka miedzi w okresie styczeń-luty wyniosła 127 tys. ton

Według ICSG nadwyżka miedzi w okresie styczeń-luty na świecie wyniosła 127 tys. ton. Zużycie spadło o 6,5% ze względu na 11% spadek zużycia w Chinach (ze względu na załamanie importu miedzi r/r o 45%) oraz spadek zużycia w pozostałej części świata o 3%. Produkcja w kopalniach wzrosła o 12%, a całkowita produkcja miedzi rafinowanej wzrosła o 2,3%. Nadwyżka miedzi będzie utrzymywać się przez kilka kolejnych miesięcy z powodu wyraźnego osłabienia importu do Chin. W maju światowe zapasy zaczęły sezonowo spadać, ale bez mocnego powrotu zakupów

chińskich na rynek w 2H 2013 r. w całym 2013 r. wystąpi nadwyżka miedzi.

Dowiedz się więcej na temat: deta | danie | China | ceny miedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »