Ceny miedzi w Londynie rosną, bo może poprawić się popyt

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną z powodu ocen, że niskie stopy procentowe w Europie mogą wpłynąć na poprawę popytu - podają maklerzy.

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną z powodu ocen, że niskie stopy procentowe w Europie mogą wpłynąć na poprawę popytu - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.300,00 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,1 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na XII w transakcjach elektronicznych drożeje o 0,1 proc. i wyceniany jest po 3,7860 USD.

W czwartek Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian.

Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi nadal 0,75 proc.

Stopa oprocentowania depozytów przejmowanych przez EBC wynosi 0,0 proc. Stopa pożyczek udzielanych bankom komercyjnym wynosi 1,5 proc.

Reklama

Europejski Bank Centralny jest też gotów do uruchomienia programu skupu obligacji skarbowych w strefie euro, gdy tylko spełnione zostaną konieczne ku temu warunki - poinformował prezes EBC Mario Draghi.

"EBC jest gotowy podjąć operację OMT, gdy wszystkie warunki zostaną spełnione - zapowiedział Draghi.

Dodał, że nowy plan EBC pozwolił na zmniejszenie napięć panujących na rynku w ostatnich kilku tygodniach. "Obecnie kluczowe jest, żeby rządy dalej wprowadzały kroki konieczne do redukcji istniejących nierównowag fiskalnych i strukturalnych" - stwierdził prezes EBC.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ceny miedzi | niskie stopy procentowe | miedź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »