Reklama

Ceny miedzi w Londynie rosną po danych z USA

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych makro z USA. Zwyżce cen sprzyjają też działania, które mają zahamować kryzys zadłużenia w Europie - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 6 950,00 USD za tonę, po wzroście notowań o 1,9 proc.

Reklama

W firmach w USA przybyło we wrześniu 91 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services, opublikowanego w środę.

Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce we wrześniu przybyło 75 tys. miejsc pracy.

W sierpniu przybyło 89 tys. miejsc pracy - wynika z danych ADP po korekcie.

ADP przeprowadziła badanie wśród 364 000 firm zatrudniających ponad 22 mln pracowników.

Niemcy nie wykluczają tymczasem zmiany traktatu UE, by wzmocnić euro - oświadczyła w środę kanclerz Angela Merkel. Pytana o możliwość redukcji długu Grecji, nie odparła jak dotychczas kategorycznie "nie". Za uzasadnioną uznała rekapitalizację banków, jeśli to konieczne.

Merkel powiedziała w Brukseli, że po raporcie tzw. trojki, czyli ekspertów Europejskiego Banku Centralnego, Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, którzy ocenią, czy dług Grecji jest spłacalny, Niemcy zrobią to, co konieczne.

- Trojka pracuje nad tym, czy grecki dług jest zrównoważony (spłacalny). Czekamy na ich raport; musimy ocenić aktualne dane i wtedy zrobimy to, co jest konieczne - oświadczyła Merkel na konferencji prasowej, pytana o możliwość redukcji greckiego długu. Dotychczas Merkel na takie pytania odpowiadała kategorycznie.

- Grecja musi pozostać częścią strefy euro i musimy jej dać szansę stanięcia na własnych nogach - dodała Merkel.

- Obawy o spowolnienie w gospodarce USA i kryzys zadłużenia w Europie wydają się słabnąć - mówi Hwang Il Doo, starszy trader Korea Exchange Bank Futures Co.

- Widać pewne zakupy przy obecnych poziomach cen - dodaje.

W środą miedź w Londynie zdrożała o 0,3 proc. po spadku ceny w ciągu poprzednich 5 dni o 10,5 proc.

Dowiedz się więcej na temat: deta | miedź | danie | Dana | USA | ceny miedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »