Reklama

Ceny miedzi w Londynie rosną po informacjach z Grecji i Chin

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po informacjach z Grecji i Chin - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.418,75 USD za tonę, po wzroście o 1,1 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec drożeje o 0,7 proc. do 3,8190 USD.

W Szanghaju na giełdzie metali tona miedzi w dostawach na czerwiec zdrożała o 1,2 proc. i była wyceniana po 60.230 juanów (9.550 USD).

Greckie Ministerstwo Finansów poinformowało w piątek, że 85,8 procent prywatnych inwestorów posiadających greckie obligacje weźmie udział w ich wymianie na obligacje o niższej wartości.

Wymiana obligacji była jednym z warunków uzyskania drugiego pakietu międzynarodowej pomocy finansowej od UE, MFW i EBC, bez której Grecja musiałaby jeszcze w tym miesiącu ogłosić bankructwo.

Reklama

Ateny ostrzegały wcześniej, że prywatni inwestorzy, którzy nie wezmą udziału w procesie restrukturyzacji greckiego długu, nie skorzystają z funduszy, które kraj otrzyma w ramach pakietu pomocowego od międzynarodowych kredytodawców.

Ostateczny termin dla inwestorów zgłaszających gotowość do wzięcia udziału w tym programie minął w czwartek o godz. 21.

Wymiana akcji dotyczyła papierów dłużnych o wartości 206 mld euro. Całkowity dług Grecji przekracza obecnie 350 mld euro.

W Chinach podano zaś w piątek, że inflacja w lutym wyniosła 3,2 proc. i była najniższa od 20 miesięcy. To oznacza, że chiński rząd ma pole do wspierania wzrostu gospodarczego.

"Dane o inflacji w Chinach stanowią wsparcie dla rynku surowców, bo dają one rządowi większe pole do stymulowania wzrostu gospodarczego i wspierają sentyment inwestycyjny" - mówi Tetsu Emori, ekonomista Astmax Co. w Tokio.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »