Reklama

Ceny miedzi w Londynie rosną z powodu oznak poprawy w gospodarce USA

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną z powodu oznak poprawy w gospodarce USA, po komentarzach szefa Fed Bena Bernanke - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8550 USD za tonę, po wzroście o 0,2 proc.

W Szanghaju na giełdzie metali tona miedzi w dostawach na czerwiec zwyżkowała o 1,0 proc. i była wyceniana po 60 tys. 790 juanów (9635 USD).

Reklama

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj bez zmian po 3,8865 USD.

Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke ocenił w poniedziałek, że pomimo sygnałów poprawy napływających z amerykańskiego rynku pracy, do dalszego wzrostu zatrudnienia w gospodarce USA wciąż potrzebna jest akomodacyjna polityka monetarna.

Bernanke przypomniał, że dużo wskaźników sygnalizuje poprawę na rynku pracy, co na pewno jest dobrą wiadomością.

Dodał, że wciąż jednak sytuacja pozostaje daleka od normy, co widoczne jest na przykład w wysokim długookresowym bezrobociu oraz fakcie, że wskaźnik przepracowanych godzin pozostaje wyraźnie poniżej poziomów sprzed kryzysu, nawet bez uwzględnienia wzrostu siły roboczej.

Szef Fedu stwierdził, że do wyraźnego spadku stopy procentowej konieczny jest szybszy wzrost produkcji oraz wyższy popyt ze strony konsumentów i przedsiębiorstw, procesy te mogą być wspierane przez dalszą akomodacyjną politykę monetarną.

- Apetyt na ryzyko poprawił się - mówi Mark Pervan, analityk Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

W poniedziałek miedź na giełdzie w Londynie zdrożała o 2,3 proc. w reakcji na dane makro z Niemiec.

Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, wzrósł marcu 2012 r. do 109,8 pkt ze 109,7 pkt w poprzednim miesiącu, po korekcie.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że indeks wyniesie bez zmian 109,6 pkt.

Dowiedz się więcej na temat: miedź | gospodarka USA | ceny miedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »