Reklama

Ceny miedzi w Londynie spadają wobec obaw o kryzys zadłużenia w Europie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na obawy o kryzys zadłużenia w Europie. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.567,25 USD za tonę, po spadku notowań o 0,5 proc.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na luty zniżkowała o 1,0 proc. do 56.180 juanów (8.827 USD).

Reklama

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,3 proc. do 3,455 USD.

- Rynki metali nadal są pod wpływem niepewności dotyczącej sytuacji w Europie - mówi Gavin Wendt, analityk rynku surowców w Mine Life Pty w Sydney.

W poniedziałek agencja ratignowa Moody's Investors Service podała, że zakończony w piątek szczyt UE przyniósł mało nowych sposobów rozwiązań kryzysu w Europie i nie uchronił krajów w regionie przed ryzykiem obniżenia ich oceny wiarygodności kredytowej.

Agencja Fitch Ratings również oceniła, że nie znaleziono jeszcze skutecznego rozwiązania problemów zadłużenia w Europie i spodziewa się znaczącego spadku gospodarczego w regionie.

Inwestorzy czekają na dane z Niemiec o zaufaniu wśród tamtejszych inwestorów w XII 2011. Analitycy spodziewają się spadku indeksu zaufania do najniższego poziomu od 3 lat. Dane zostaną opublikowane o 11.00.

Dowiedz się więcej na temat: miedź | ceny miedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »