Reklama

Ceny ropy naftowej nadal spadają

Ropa nadal spada. Analitycy Societe Genrale SA oceniają, że wysoka podaż ropy na światowych rynkach utrzyma się dłużej niż się wcześniej spodziewano.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. To już prawie zasada - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 46,14 USD, po zniżce o 61 centów.

Reklama

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 52 centy do 50,16 USD za baryłkę.

Na rynkach pojawiła się informacja, że Wenezuela, producent ropy z OPEC, i Rosja osiągnęły wstępne porozumienie dotyczące przywrócenia na rynkach paliw stabilizacji. Tymczasem ropy na giełdach paliw może być jeszcze więcej, gdy pojawi się dodatkowy surowiec z Iranu.

Zawarte 14 lipca przez Teheran i sześć mocarstw (USA, Rosję, Chiny, Wielką Brytanię, Francję i Niemcy) porozumienie przewiduje, że Iran radykalnie ograniczy swój program nuklearny i nie będzie dążył do wejścia w posiadanie broni jądrowej w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji gospodarczych nałożonych na ten kraj. Porozumienie zaakceptowała Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Analitycy Societe Genrale SA oceniają, że m.in. z tego powodu nadpodaż ropy na światowych rynkach utrzyma się dłużej niż się wcześniej spodziewano.

- Na rynkach ropy jest duża nadwyżka tego surowca - wskazuje też Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney.- W takim wypadku, gdy dla rynków ropy nie ma żadnego zagrożenia, że dostawy surowca mogą zostać zakłócone, to ceny ropy nadal będą spadać - dodaje.

W czwartek ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 1,1 proc. do 46,75 USD za baryłkę.

_ _ _ _ _ _ _ _

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje przed popołudniową publikacją danych z rynku pracy w USA - informują traderzy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 5.236,00 USD za tonę, po spadku o 0,2 proc.

Na giełdzie metali w Szanghaju nie ma handlu od 2 dni, bo Chińczycy świętują 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Najważniejszym sygnałem dla rynku metali mogą być informacje o sytuacji na amerykańskim rynku pracy.

O 14.30. Departament Pracy USA poda stopę bezrobocia w sierpniu i utworzoną w tym czasie liczbę nowych miejsc pracy.

Dane te są kluczowe z punktu widzenia polityki Fed i ewentualnej decyzji o podwyżce stóp procentowych na zaplanowanym na 17 września posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego.

Konsensus Bloomberga zakłada, że zatrudnienie w USA w sierpniu wzrosło o 218 tys. wobec wzrostu o 216 tys. miesiąc wcześniej.

Dowiedz się więcej na temat: ropa naftowa | cena ropy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »