Reklama

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną po decyzji banku centralnego Japonii

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po decyzji banku centralnego Japonii o zwiększeniu funduszu odkupu aktywów - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 75 centów. do 96,04 USD.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 42 centy do 112,45 USD za baryłkę.

Reklama

Bank centralny Japonii utrzymał stopy procentowe bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi nadal tylko 0,0-0,10 proc.

Bank nieoczekiwanie podwyższył jednak swój fundusz odkupu aktywów, głównie obligacji rządowych, do poziomu 55 bilionów jenów z 45 bilionów jenów, a program kredytowy utrzymał w wysokości 25 bln jenów.

Analitycy spodziewali się, że bank utrzyma stopy procentowe bez zmian, podobnie jak wysokość funduszy.

- Jedynym czynnikiem byczych nastrojów na rynku jest decyzja banku Japonii - mówi Jeremy Friesen, strateg rynku surowców Societe Generale SA w Hongkongu.

- Wszystkie główne banki centralne stosują luzowanie polityki pieniężnej. To pozytywne działanie dla wzrostu gospodarczego, który z kolei pozytywnie wpływa na popyt na energię - dodaje.

Na koniec handlu WTI na NYMEX w USA staniała we wtorek o 1,33 USD do 95,29 USD/b, najniższego poziomu na zamknięciu handlu od 30 sierpnia.

Dowiedz się więcej na temat: cena ropy | banki centralne | ropa naftowa | nowym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »