Czwartek na giełdzie należał do spółek TMT

Inwestorzy nie przestraszyli się jednodniowych spadków na rynku. Słabo wypadł giełdowy debiut PDA Hogi, której kurs był zbliżony do ceny emisyjnej akcji. Liderem wzrostów ponownie był Elektrim.

Inwestorzy nie przestraszyli się jednodniowych spadków na rynku. Słabo wypadł giełdowy debiut PDA Hogi, której kurs był zbliżony do ceny emisyjnej akcji. Liderem wzrostów ponownie był Elektrim.

Inwestorzy nie przestraszyli się jednodniowych spadków na rynku. Słabo wypadł giełdowy debiut PDA Hogi, której kurs był zbliżony do ceny emisyjnej akcji. Liderem wzrostów ponownie był Elektrim. Na dzisiejszym posiedzeniu jego rady nadzorczej wydarzyć się może wszystko. Inwestorzy liczą jednak, że Vivendi lub Deutsche Telekom jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa i zwiększą atrakcyjność finansową swoich ofert.

Z pozytywnych trendów w sektorze spółek zgrupowanych w indeksie TechWIG, wyłamała się TP SA. Informacja, iż Urząd Regulacji Telekomunikacji ma uznać przedsiębiorstwo za operatora dominującego, spowodowała spadek jego notowań. Decyzja ta oznacza znaczne utrudnienie dla TP SA, gdyż wszelkie zmiany taryf lub umów będą nadzorowane przez URT. Kłopoty wielkiego konkurenta to znakomita informacja dla Netii, gdyż jej następstwem powinna być liberalizacja rynku telekomunikacyjnego. Dostrzegli to także giełdowi gracze, którzy poważnie wzmocnili wycenę Netii.

Reklama

Ponownie wzrosły notowania PKN Orlen. Skarb państwa prawdopodobnie sprzeda 18-proc. pakiet akcji koncernu austriackiemu OMV. Dzięki temu nie zwiększy się liczba akcji w wolnym obrocie na parkiecie. Mniejsza podaż papierów PKN oznacza lepsze perspektywy jego rynkowej wyceny.

Ostro spadła wycena Banku Śląskiego, który dzień wcześniej osiągnął roczne maksimum. Giełda jest rozczarowana przebiegiem środowego NWZA spółki, na którym holenderski właściciel banku brutalnie rozprawił się z akcjonariuszami mniejszościowymi.

Bardzo słabo spisywała się także budowlanka. Traci Mostostal Zabrze, co jest efektem spekulacji o parytecie wymiany akcji przy fuzji z Pia Piasecki. Większość obserwatorów sądzi, że z uwagi na silną pozycję braci Piaseckich, współczynnik ten będzie korzystny dla podmiotu z Kielc.

Na koniec sesji wzrosła cena Mostostalu Warszawa, co było reakcją na deklarowane porozumienie między głównymi akcjonariuszami spółki. Jeśli Acciona przejmie pakiet akcji Elektrimu, będzie zmuszona ogłosić publiczne wezwanie do sprzedaży pozostających w obrocie papierów MW.

Puls Biznesu
Dowiedz się więcej na temat: debiut | czwartek | inwestorzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »