Reklama

Dane z USA w centrum uwagi

Eurodolar porusza się wąskim zakresie w wyczekiwaniu na dzisiejsze dane ze Stanów Zjednoczonych. We wtorek testował 1,33.

Eurodolar porusza się wąskim zakresie w wyczekiwaniu na dzisiejsze dane ze Stanów Zjednoczonych. We wtorek testował 1,33.

Dane publikowane po południu mogą spowodować wzrost zmienności na rynkach finansowych, a dzisiejsze posiedzenie może zapoczątkować zdecydowany ruch kursu EUR/USD, który mógłby określić trend w najbliższej przyszłości. Na wykresie 4-godzinowym kursu EUR/PLN kształtuje się formacja podwójnego dna. W ostatnich dniach testowany był poziom 4,20, który okazał się być silnym wsparciem dla kursu. Przebicie linii szyi będzie potwierdzeniem ukształtowania się formacji, której potencjalny zasięg sięga 4,30.

Dziś o 20:00 odbędzie się posiedzenie FOMC. Zasygnalizowany może zostać moment, w którym rozpocznie się ograniczanie programu skupów aktywów. Najprawdopodobniej wydarzy się to we wrześniu. Ponadto oświadczenie FOMC może znów podkreślić, że podejmowane działania będą uzależnione od danych napływających z gospodarki. Takie sformułowanie stanowiska Komitetu pozwoli na pewną elastyczność pryz podejmowaniu decyzji o ograniczeniu QE3. O 14:15 poznamy raport ADP.

Reklama

Przykuwa on uwagę inwestorów, ponieważ jest używany do oceny skali zmiany piątkowych danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym. Konsensus rynkowy zakłada wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym o 180 tys. osób. Odczyt z zeszłego miesiąca to 188 tys. Ostatnim ważnym odczytem jest dynamika PKB za II kw. w USA, której konsensus kształtuje się na poziomie 1 proc q/q. Byłby to wzrost niższy niż w pierwszym kwartale (1,8 proc.).

Marcin Pietrzak, Piotr Trautsolt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »