Reklama

Defensywne nastawienie strony popytowej

Otwarcie wypadło wczoraj ponad kreską, ale już w rejonie linii czerwonej (wewnętrzna linia trendu) i górnej linii intradayowego kanału (kolor zielony) doszło do lokalnego przesilenia (poranna faza handlu). Po tym wydarzeniu kontrakty zaczęły stopniowo tracić na wartości i taka tendencja utrzymała się już do końca notowań.

W efekcie transakcje w trakcie ostatnich godzin handlu były zawierane dokładnie w klastrze fibo: 2372-2378 pkt. Nie da się ukryć, że wymieniona zapora popytowa odegrała wczoraj nieprzypadkową rolę. Ostatecznie niedźwiedziom nie udało się doprowadzić do jej wybicia, ale z drugiej strony popyt nie podjął tutaj jakichś aktywnych działań odwetowych. Jak już informowałem w opracowaniach online, kluczowe znaczenie w obecnej sytuacji miałoby dopiero pokonanie oporu: 2411-2416 pkt, czyli lokalnego węzła skonstruowanego w oparciu o zniesienie 61.8%.

Reklama

Co istotne, strefa posiada dodatkowe wzmocnienie w postaci eksponowanej już przed momentem linii czerwonej (strzałka na wykresie). Tworzy to dość spójny i wiarygodny obraz, tak więc dopiero powrót FW20H2220 ponad górne ograniczenie oporu należałoby uznać jako przejaw aktywnej formy przeciwstawiania się presji kreowanej obecnie przez sprzedających. Z kolei trwałe przełamanie wybronionego wczoraj wsparcia: 2372-2378 pkt (z uwzględnieniem zamknięcia) wygenerowałoby negatywny sygnał, przemawiający raczej za opcją kontynuacji ruchu spadkowego, zapoczątkowanego w rejonie silnego zniesienia wewnętrznego 88.6% (pozom 2441 pkt).

Tym samym warto byłoby wówczas zwrócić uwagę na klaster popytowy: 2338-2344 pkt, utworzony na bazie kilkumiesięcznego horyzontu czasowego (wykres w skali dziennej). Do tej istotnej kwestii powrócę w komentarzach online.

Paweł Danielewicz Analityk Techniczny, Makler Santander Biuro Maklerskie

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »