Reklama

Dobre wyniki banków w USA

Wczorajszy dobry klimat na giełdach w USA okazał się dobrym podłożem do dzisiejszych wzrostów. Po czterech sesjach spadku DJIA wzrósł wczoraj o 0,7 proc, a stało się to dzięki dobrym wynikom Citigroup. Bank ten wzrósł około 5 proc. i pociągnął za sobą cały sektor finansowy. Nastroje dodatkowo poprawiło opublikowanie sprzedaży detalicznej w USA powyżej oczekiwań WIG20 rozpoczął dziś notowania kilkanaście punktów powyżej wczorajszego zamknięcia. W trakcie sesji miało napłynąć wiele informacji makroekonomicznych i kolejne wyniki spółek z USA.

Umiarkowany optymizm z otwarcia powoli opadał. W pierwszych godzinach notowań WIG20 zsuwał się. Przed 11-tą ujawniono wynik aukcji hiszpańskich bonów skarbowych 12- i 18-miesięcznych. Aukcja zakończyła się sukcesem, a rentowności obligacji spadły nieco w stosunku do sprzedawanych na poprzedniej aukcji. O 11-tej opublikowano niemiecki ZEW - minus 11,5 pkt, wobec prognozy minus 15 pkt. Na te informacje notowania właściwie nie zareagowały. WIG20 przestał się osuwać, ale na ruch w górę przyszło poczekać jeszcze 2 godziny.

Po 13-tej wyniki podały dwie duże spółki: Coca Cola, Johnson&Johnson i Goldman Sachs. Podobnie jak wczoraj Citigroup zaskoczeniem okazał się lepszy od oczekiwań wynik banku Goldman Sachs. Zysk netto na akcję wyniósł 2,85$ wobec oczekiwanych 2,12$. Na tę informację giełdy ruszyły w górę. WIG20 pobił sesyjne maksima i zatrzymał się przed barierą 2400 pkt. Poziom ten okazał się tak silnym oporem, że mimo dalszych wzrostów w Europie nie udało się go pokonać.

Reklama

Ostatecznie wzrosty w Europie okazały się znacznie wyższe niż w Warszawie (WIG20 +0,87 proc.). Jednakże to brak popytu, a nie nadmierna podaż nie pozwoliła na pokonanie 2400 pkt. Obrót na poziomie zbliżonym do tej wartości nie był wysoki. Wydaje się zatem, że przy utrzymujących się dobrych nastrojach, nastąpi jutro przełamanie oporu 2400-2420 pkt. Po wybiciu indeks prawdopodobnie przyspieszy i znajdzie się w okolicy 2350 pkt.

Witold Zajączkowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »