Reklama

Dobry początek tygodnia na rynku platyny

Spokój na rynku walutowym, a także wzrost na giełdach światowych, który możemy obserwować od początku lutego, sprzyja surowcom. Korzystnie przez inwestorów zostały odebrane dane z amerykańskiego rynku pracy, które wskazały na spadek zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 36 tysięcy, przy oczekiwaniach na poziomie - 50 tysięcy.

Te dane uspokoiły nerwowe nastroje i były powodem wzrostów na giełdach oraz niewielkiego osłabienia się amerykańskiego dolara względem euro. Rynek platyny notuje od rana kolejne wzrosty, które doprowadziły ceny do poziomów 1578 dolarów za uncję.

Reklama

Technicznie mamy do czynienia z kontynuacją fali wzrostowej, która rozpoczęła się 8 lutego. Przebite też zostało górne ograniczenie formacji trójkąta, co stanowiło dodatkowy sygnał kupna. Wzrosty mogą potrwać nawet do szczytu z 20 stycznia, który kształtował się na poziomie 1633 dolarów. Wsparciem jest poziom 1530 dolarów za tonę.

Obecny tydzień powinien być trochę spokojniejszy jeżeli chodzi o dane makroekonomiczne napływające na rynek. W drugiej połowie tygodnia nadejdą informacje z Chin: w środę bilans handlowy, w czwartek produkcja przemysłowa, dane inflacyjne oraz sprzedaż detaliczna. W czwartek poznamy również bilans handlu zagranicznego ze Stanów Zjednoczonych. Dobre dane powinny sprzyjać dalszym wzrostom na giełdach a także na rynkach surowców.

Anna Lachowiecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »