Reklama

EUR notowane niżej

EUR jest dzisiaj pod presją wobec swoich głównych odpowiedników i wśród rosnącej awersji do ryzyka i nasilających się zmartwień, co do sytuacji dłużnej Grecji.

Forex nocą: EUR notowane niżej

Dodatkowo na euro zaważyła, spekulacja rynku, że Moody's Investors Service może obniżyć ocenę kredytową dla 3 dużych banków francuskich. O 6 rano, EUR osłabło o 1.0 proc. w stosunku do USD i kosztowało $1.3517, oraz straciło 0.7 proc. do GBP by kosztować ?0.8540.

JPY jest notowany 1.5 proc. i 0.5 proc. wyżej, odpowiednio wobec EUR i USD. Protokół Banku Japonii (BoJ) z ostatniego spotkania poświęconego polityce banku wskazał, że BoJ widział potrzebę zwiększenia rozmiaru swego programu nabywania aktywów.

AUD obniżył swe notowania o 1.2 proc. wobec USD, po tym jak nadwyżka handlowa Australii w lipcu zwęziła się bardziej niż oczekiwano.

Reklama

Chińska nadwyżka handlowa zmniejsza się

Nadwyżka handlowa Chin zwęziła się ostro do $17.8 miliardów w sierpniu, w porównaniu do $31.5 miliardów nadwyżki w poprzednim miesiącu.

Polityka fiskalna musi znaleźć sposoby by wspomóc wzrost, mówią członkowie G-7

Grupa Siedmiu (G-7) państw zgodziła się, że polityka fiskalna musi znaleźć sposoby, by wesprzeć wzrost nawet, jeśli plany oszczędnościowe są już wcielane w życie. Spotkanie zakończyło się zobowiązaniem do przedstawienia "skoordynowanego międzynarodowego odzewu" na różnorodne wyzwania czekające gospodarki na całym świecie.

Papandreou zatwierdza podatki i cięcia

Grecki premier, George Papandreou, ujawnił nowe środki oszczędnościowe włączając to 2-letni podatek od nieruchomości i jedno-miesięczną obniżkę pensji wszystkich wybieralnych urzędników

Potrzeba zwiększenia nabywania aktywów w znaczącym rozmiarze, wskazuje protokół BoJ

Protokół z ostatniego spotkania Banku Japonii (BoJ) wskazuje, że członkowie rady zgodzili się, iż bank centralny powinien zwiększyć rozmiar zakupów aktywów powyżej poprzedniego poziomu aby wyraźnie zademonstrować swoje stanowisko co do luzowania (polityki pieniężnej).

Japoński krajowy indeks CGPI łagodnieje

W skali miesięcznej, krajowy indeks cen dóbr korporacyjnych (CGPI) w Japonii spadł o sezonowo dostosowane 0.2 proc. w sierpniu, postępując za zrewidowanym w górę wzrostem o 0.3 proc. w lipcu.

Australijska nadwyżka handlowa rośnie

Sezonowo dostosowana nadwyżka handlowa Australii urosła do A$1.826 miliardów w lipcu, w porównaniu do A$1.817 miliardów nadwyżki w czerwcu.

Mads Koefoed, Macro Strategist, Saxo Bank

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »