Reklama

EURBUND technicznie

Od wtorku, kontrakty na niemieckie dziesięciolatki handlowane są w okolicy 158.50. Konsolidacja ta znajduje się w ciekawym miejscu ze względu na analizę techniczna.

Wyraźne uspokojenie rozpoczęło się po przebiciu dolnego ograniczenia wzrostowego kanału cenowego, który trwa od grudnia 2014. Brak siły podaży po przebiciu tak ważnego wsparcia może przemawiać na korzyść byków. Obecnie bariera ta znajduje się przy poziomie 158.70. Trwały powrót ponad nią może spowodować kolejną falę wzrostową mogącą w ostateczności doprowadzić cenę kontraktu do górnego przedziału omawianej formacji.

Obecna konsolidacja ograniczana jest od dołu ekspansją 61.8% korekty z drugiej połowy stycznia. Poziom ten (158.29) wzmocniony jest nieudanymi próbami pokonania go w dniach od piątego do dziesiątego lutego. Nieco poniżej mamy kolejną ekspansję (78.6%) przy 157.97, również wzmocnioną istotnym poziomem technicznym w postaci szczytu z 16.01.2015. Jej pokonanie może sprowadzić cenę do górnego ograniczenia kanału, który trwał przez cały poprzedni rok i zakończył się wybiciem ceny w kierunku północnym. Warto wspomnieć, że 22.01.2015 górna linia trendu tej formacji była już testowana i po jej fałszywym przebiciu nastąpił bardzo dynamiczny ruch w kierunku nowych szczytów. Zatem omawiane wsparcie jest bardzo silne.

Reklama

Długoterminowo, wciąż jesteśmy w silnym trendzie wzrostowym i jest bardziej prawdopodobne, że pomimo chwilowych trudności, cena wciąż będzie rosła. Od strony północnej, oprócz pokonanej we wtorek linii trendu, ograniczeniami będą poziomy ostatnich szczytów na 159.33 oraz 159.51. Kolejnym, w przypadku silnej aprecjacji, będzie górna banda kanału wzrostowego trwającego od grudnia 2014.

Adam Zadrożny, Zespół mForex, Dom Maklerski mBanku S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »