Grudniowy wzrost na Wall Street

Skala jednodniowego wzrostu w grudniu na giełdach amerykańskich nie może zachwycać inwestorów, jednak jak najbardziej cieszyć może fakt systematycznego pięcia się w górę głównych indeksów.

Skala jednodniowego wzrostu w grudniu na giełdach amerykańskich nie może zachwycać inwestorów, jednak jak najbardziej cieszyć może fakt systematycznego pięcia się w górę głównych indeksów.

W efekcie od początku grudnia indeks Dow Jones Industrial Average zyskał już 5,2 proc, a S&P 500 wzrósł o 6,7 proc. Najprawdopodobniej pozytywne nastroje na Wall Street utrzymają się do końca roku. W interesie wielu inwestorów leży, aby do końca grudnia co najmniej utrzymać obecne poziomy wycen akcji.

Z technicznego punktu widzenia brak jest obecnie sygnałów przemawiających za pojawieniem się głębszej korekty. Jednak obecne zachowanie, niektórych aktywów świadczy o tym, że inwestorzy wciąż nie są wolni od obaw. Warto tutaj wymienić chociażby silną aprecjację franka i spadek notowań euro/frank na nowe historyczne minima. W ostatnim czasie szwajcarska waluta stała się barometrem nastrojów rynkowych. Wraz z rosnącymi obawami rośnie również popyt na uchodzącego na bezpiecznego franka. Być może już teraz inwestorzy dyskontują ewentualną kolejną odsłonę problemów z zadłużeniem w eurolandzie.

Reklama

Ważnym wydarzeniem na początku Nowego Roku będzie publikacja oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy. Dane za listopad wskazały na wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 39 tys. etatów, w grudniu oczekuje się przyrostu o 130 tys. Ewentualne rozczarowanie w tym zakresie mogłoby stać się impulsem do wyprzedaży na rynku akcji.

Zespół GO4X

Sprawdź bieżące notowania indeksów światowych na stronach BIZNES INTERIA.PL

go4x.pl
Dowiedz się więcej na temat: wzrosty | Downing | indeks | inwestorzy | wall

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »