Reklama

Huśtawka na rynku

Piątkowa sesja na rynku akcji niewiele rozjaśniła umysły inwestorom. Indeks największych spółek przełamał wprawdzie strategiczne wsparcie w rejonie 2440 pkt., ale nie utrzymał się długo pod tym poziomem. Pojawili się kupujący, którzy wyciągnęli ponownie kurs nad wsparcie.

Jak zaznaczałem w poprzednich komentarzach, skuteczne przełamanie tego poziomu mogłoby skutkować zejściem kursu w rejon 2400 pkt. i w dalszej perspektywie nawet do 2360 pkt. Póki co nie obserwujemy wzmożonej akcji popytowej, ani podażowej. Potwierdza to poziom obrotów, które dla spółek z indeksu WIG20 średnio na sesję wyniosły zaledwie 750 mln zł. i są najniższe od lutego tego roku. Takie zachowanie rynku oznacza, że jest niezdecydowany co do kierunku rozwoju sytuacji. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż strona podażowa jest faworytem. Przełamana linia trendu wzrostowego stanowi tutaj klarowny sygnał zmiany układu sił na rynku. Na uwagę zasługują małe i średnie spółki, które wychodzą obronną ręką z presji podażowej. W ciągu tygodnia indeks obrazujący zachowanie tych spółek wzrósł 0,67 proc. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się duże spółki. W tym przypadku indeks WIG20 nieznacznie spadł o 0,28 proc.

Reklama

Nowy tydzień na rynku walutowym rozpoczyna się spokojnie. Nie widać znaczących zmian. Para euro dolar prawdopodobnie nadal będzie kierować się w kierunku południowym. Celem niedźwiedzi jest piątkowe minimum w rejonie 1,2660. Podobny scenariusz obowiązuje na rynku funt dolar. Notowania w ciągu sesji mogą obniżyć się do 1,5460. Póki co, nie obserwujemy żadnych sygnałów zmiany panującej tendencji. Dużym rozchwianiem cechuje się w ostatnim czasie rynku dolar jen. Kurs pary walutowej gwałtownie oscyluje w górę i w dół, co utrudnia prognozowanie ruchu. Niemniej bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest spadek kursu w rejon 84,90.

Krzysztof Wańczyk

Sprawdź bieżące notowania GPW na naszych stronach

Dowiedz się więcej na temat: tym | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »