Reklama

Inwestorzy chcą nowych rekordów

Inwestorzy nie odpuszczają i nawet ostatnie dni przed przerwą świąteczną wykorzystują do nabywania walorów. Zmasowanego ataku nie widać, ale przewaga popytu zdecydowanie cieszy, a to świadczy o pozytywnym nastawieniu do giełdy.

Indeks dużych spółek zwyżkował w ciągu sesji o 0,8proc. i jest to najlepszy wynik wśród pozostałych warszawskich indeksów. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się papiery z grupy średnich i małych spółek. Ich odpowiadające indeksy zwyżkowały o odpowiednio 0,2proc. i 0,03proc.

Reklama

Dobry nastrój nie opuszcza GPW, dlatego należy oczekiwać dalszego wspinania na nowe szczyty.

Wczoraj poznaliśmy optymistyczne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, którego kondycja jest istotna dla ożywienia całej amerykańskiej gospodarki. Indeks S&P/Case-Shiller mierzący ceny domów w 20 największych metropoliach spadł w styczniu o 0,7 proc. rok do roku. Oznacza to, że pozytywne tendencje się utrzymują (roczna dynamika indeksu rośnie niemal nieprzerwanie od stycznia 2009 r., kiedy to ustanowiła historyczne minimum na poziomie minus 19 proc.).

Za oceanem indeksy nieznacznie poprawiły swoje rezultaty. Dow Jones rósł na zamknięciu o 0,1 proc. Przekroczył granicę 10900 pkt i poprawił 18 miesięczne maksimum. Nasdaq wzrósł o 0,3 proc., natomiast wartość S&P500 nie zmieniła się.

Na krajowym parkiecie pozytywnie wyróżnił się J.W. Construction, którego akcje zdrożały o 12,6proc. Jest to wynik dobrych fundamentów spółki oraz rezultat aktywności funduszy, które w ostatnim czasie zaangażowały się w papiery spółki. Dodatkowo J.W. Construction zapowiada kupno firmy budowlanej, co jest pozytywnie odbierane przez inwestorów.

Krzysztof Wańczyk

Dowiedz się więcej na temat: inwestorzy | chciał | nowym | chcę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »