Reklama

Kłopoty z wybiciem lokalnego oporu

​Za istotne wydarzenie ostatnich odsłon można z pewnością uznać poniedziałkową obronę ciekawego pod względem konstrukcyjnym wsparcia fibo: 2157-2163 pkt.

Jak wiadomo wypada tutaj między innymi zniesienie 88.6 proc. całego ruchu wzrostowego, zapoczątkowanego w przedziale cenowym: 2119-2129 pkt. Tak więc po ponadprzeciętnie silnym wzroście presji podażowej ruch spadkowy wytracił ostatecznie swój impet w klastrze: 2157-2163 pkt i właśnie wskazany rejonie można obecnie traktować jako istotny punkt odniesienia.

Wczoraj natomiast zmienił się kierunek gry, ale bykom nie udało się pokonać eksponowanej przeze mnie zapory cenowej: 2216-2224 pkt. W opracowaniach podkreślałem, że jest to konieczny warunek do spełnienia, by można było mówić o wzroście prawdopodobieństwa kontynuacji ruchu odreagowującego. Przez relatywnie długi okres czasu transakcje zawierano w tym właśnie rejonie cenowym, ale opór fibo (plasujący się w środkowej części czarnego korpusu świecy) nie został zanegowany. 

Reklama

Gdyby to się udało, bezpośrednim celem stałaby się automatycznie kluczowa w tej chwili zapora podażowa: 2263-2271 pkt (strefa jeszcze do niedawna funkcjonowała jako ważne, średnioterminowe wsparcie techniczne). Dopiero po jej wybiciu obraz techniczny wykresu uległby zdecydowanej poprawie.

Z kolei wskazanie korespondujące z kierunkiem aktualnej, spadkowej tendencji rynkowej pojawiłoby się w momencie trwałego wybicia respektowanej od poniedziałku strefy: 2157-2163 pkt. Tak jak sugerowałem we wczorajszym materiale wideo (jest dostępny na naszym kanale YouTube), wykres można byłoby już w tej sytuacji zacząć analizować pod kątem średnioterminowego układu symetrycznego ABCD. Projekcje tej niewątpliwie ciekawej struktury cenowej grupują się w korytarzu: 2073-2080 pkt. Ponieważ w okolicy wypada także zniesienie 61.8 proc. całej ostatniej fali wzrostowej, tworzy to niewątpliwe bardzo spójny i przekonujący obraz.

Podsumowując, na razie wykres warto na pewno obserwować pod kątem silnego wsparcia fibo: 2157-2163 pkt (wzmocnienie w postaci median line) i istotnej jak się wczoraj okazało zapory podażowej: 2216-2221 pkt. Dopiero w przypadku jej wybicia uzyskalibyśmy sygnał techniczny świadczący o gotowości byków do inicjowania dalszych działań odwetowych.

Paweł Danielewicz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »