Reklama

Kolejny dobry tydzień

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję typową dla dnia rozliczenia kontraktów terminowych.

Przez niemal cały dzień WIG20 konsolidował się notując kosmetyczne zmiany wobec wczorajszego zamknięcia i dzisiejszego otwarcia, by w finałowej godzinie ożywić się i skokowo podnieść zmienność oraz obrót. Bilansem jest zwyżka WIG20 o 0,9 procent przy przeszło 1,2 mld złotych obrotu. Przełożyło się to na tygodniowy zysk indeksu o blisko 2,7 procent. Nie zmienia to jednak obrazu rynku w skali tygodnia, dla którego dzisiejsze kontraktowe przesunięcie nie miało większego znaczenia. Z punktu widzenia układu sił na wykresie WIG20 najważniejszą sesją tygodnia była wczorajsza, która przyniosła poważniejsze odejście od oporu na poziomie 1907 pkt. i wybicie z kilkudniowej konsolidacji.

Reklama

Pochodną czwartkowej zwyżki jest przedłużenie kilkutygodniowej fali wzrostowej, nowe maksima lokalnego trendu wzrostowego oraz podtrzymanie apetytu na spotkanie WIG20 z psychologiczną barierą 2000 pkt. i zalegającymi tam oporami. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, iż trzeci z rzędu wzrostowy tydzień w Warszawie jest w równym stopniu kontynuacją zwyżki trwającej od stycznia, co owocem korelacji z rynkami bazowymi oraz innymi indeksami. Zwyżka w Warszawie koresponduje z czwartym wzrostowym tygodniem na wykresie S&P500, który rosnąc w bieżącym tygodniu zbudował bazę do konfrontacji z rejonem 2100 pkt. Podobnie wygląda sytuacja na rynku niemieckim, gdzie DAX skończył tydzień flirtując z 10000 pkt. W efekcie zasadnym jest założenie, iż to świat swoją kondycją zdecyduje, czy rejon 2000 pkt. stanie się bazą do dalszej zwyżki, czy też punktem poważniejszej realizacji zysków. Rynek oglądany przez pryzmat oscylatorów zaczyna wyglądać na lokalnie wykupiony i każde zbliżenie WIG20 do 2000 pkt. będzie prowokowało do realizacji zysków.

Adam Stańczak

e-mail: a.stanczak@bossa.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »