Reklama

Korekta płaska czy głęboka

Wczorajsza sesja na WIG20 zakończyła się silnymi wzrostami. Wzrosty te nie były jednak poparte wysokimi wolumenami. Dalej otwarte pozostaje pytanie czy mamy do czynienia z płaską korektą która zatrzyma się w okolicach 2150 pkt czy będziemy mieli głębsze zejście i mocniejsza korektę ostatnich wzrostów.

Wczorajsza sesja na WIG20 zakończyła się silnymi wzrostami. Wzrosty te nie były jednak poparte wysokimi wolumenami. Dalej otwarte pozostaje pytanie czy mamy do czynienia z płaską korektą która zatrzyma się w okolicach 2150 pkt czy będziemy mieli głębsze zejście i mocniejsza korektę ostatnich wzrostów.

Cały indeks rośnie mniej dynamicznie.

Wczorajsze wzrosty na WIG nie były tak dynamiczne jak na dużych spółkach. Ostatnie miesiące stoją pod znakiem lepszego zachowania dużych spółek, co determinuje zachowanie indeksu WIG.

Uspokojenie na Wall Street

W USA ostatnia sesja zakończyła się w okolicach zera. Wydarzeniem które będzie determinowało zachowanie indeksu S&P500 w najbliższych tygodniach będzie informacja o reformie podatkowej w USA i ewentualny powrót do rozmów w sprawie zniesienia Obamacare. Dodatkowo inwestorzy będą obserwować napływające nade makroekonomiczne, które będą wpływały na opinie członków FED.

Reklama

Informacje ze spółek

CCC

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w marcu 2017 r. wyniosły ponad 317 mln zł i były o 50,2 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. Przychody za okres styczeń - marzec wyniosły ok. 721 mln zł i były wyższe rok do roku o 34,8 proc.

Komentarz: Spółka CCC dynamicznie się rozwija nie tylko dzięki wzrostowi powierzchni sprzedażowej i ekspansji na nowe rynki, ale także mi. dzięki uruchomieniu nowych kanałów sprzedażowych mi. Uruchomieniu sklepu internetowego. Inwestorzy są już przyzwyczajeni do bardzo wysokich dynamik przychodów dlatego wyniki nie zostały przywitane wzrostami giełdowej spółki.

LPP

Przychody grupy LPP ze sprzedaży w marcu 2017 roku wyniosły ok. 466 mln zł i były wyższe rok do roku o ok. 12 proc. - poinformowała spółka w komunikacie. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wynosiła ok. 60 proc. i była niższa o 8 pkt. proc. w stosunku do marży zrealizowanej w marcu roku poprzedniego.

Komentarz: Wzrost sprzedaży jest konsekwencją realizowanej strategii przez spółkę. Spółka na polskim rynku jest obecna w większości centrów handlowych dlatego w naszym kraju rynek jest nasycony jej produktami. Spółka coraz odważniej wychodzi na rynki zagraniczne oraz zwiększa sprzedaż w kanale internetowych. Wzrost marżowości bardzo cieszy, ponieważ ostatnie miesiące mijały pod znakiem presji na marze w całym sektorze. Presja na marże wynikała z wysokiego kursu dolara amerykańskiego, który powodował wzrost kosztów importu.

Tomasz Wyłuda

doradca inwestycyjny

Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »