Reklama

Korekta przedłuża się

Wobec spokojnego otoczenia nasz rynek miał możliwość wykazania się dziś swoim własnym rytmem. Samo otwarcie okazało się neutralne, ale już po pierwszych dziesięciu minutach skierowaliśmy się na południe. Po godzinie testowane było wsparcie na 2200 pkt. Nie zatrzymało to sprzedających.

O 10-tej opublikowano dane zrewidowane dane PKB Polski za IV kwartał. Nie wniosły one zmian wobec wcześniej podanych. WIG20 naruszył jednak 2200 pkt. i zatrzymał się 10 pkt. niżej. Do końca dnia oscylował pomiędzy 2190 a 2195 pkt. Obroty okazała się pokaźne, dla dwudziestki wyniosły 855 mln, jednak 217 mln zostało wygenerowane na zamknięciu. Byś może jest to spowodowane przekładaniem z portfela do portfela na koniec miesiąca.

Reklama

W otoczeniu panuje nastrój oczekiwania przed dzisiejszym wystąpieniem Donalda Trumpa. Być może jutro czeka nas poważniejsza reakcja na ogłoszone przez niego plany gospodarcze.

Największy obrót zanotowała KGHM, która spadła o 1,3 proc. pomimo braku zmiany ceny metalu. Najsilniej ciążyły indeksowi PZU - 2,3 proc, BZWBK - 2,8 proc. i Lotos -3,3 proc.

Nastoje korekcyjne mogą przeciągnąć się. Poziom 2200 pkt został naruszony, lecz przemówienie Donalda Trumpa może diametralnie poprawić nastroje w otoczeniu. Próbkę tego mieliśmy w listopadzie w chwilę po ogłoszeniu wyników wyborów. Po pierwszym wystąpieniu prezydenta elekta rynek odwrócił całkowicie nastroje. Ze spadku na wieść o jego wyborze zmienił trend na wzrostowy.

Witold Zajączkowski

w.zajaczkowski@bossa.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »