Reklama

Krótka korekta na US500

Od czerwca 2013r. kontrakty na indeks giełdowy S&P 500 poruszają się ponad linią trendu wskazaną na powyższym wykresie, a od roku co jakieś 3,5 miesiąca pojawiają się nowe średnioterminowe szczyty.

Zależność ta jest zobrazowana pionowymi czerwonymi liniami. Z tej prawidłowości wynika, że ostatnie osłabienie najprawdopodobniej jest tylko krótka korektą w trwającym trendzie wzrostowym, a jego szczyt powstanie około połowy października.

Od początku września wzrost wartości instrumentu US500 został wyhamowany. Nie jest to nic zaskakującego, ponieważ od dłuższego czasu średnioterminowe trendy wzrostowe na tym instrumencie charakteryzują się początkową fazą szybkich ruchów w kierunku północnym, następnie kilkudniowe korekty tworzą na wykresie poszarpane struktury, jednak wciąż tworzące nowe szczyty. Najprawdopodobniej z takim zachowaniem mamy do czynienia obecnie.

Reklama

Jak to często się zdarzało w poprzednich, podobnych przypadkach, podczas formowania się szczytów, takich krótkoterminowych dołków należy szukać pomiędzy lub bezpośrednio na zniesieniach Fibonnacciego 23.6% i 38.2% całego średnioterminowego trendu. W obecnym przypadku, zakres wsparcia wynikającego z tej zależności znajduje się pomiędzy 1973, a 1991, co mogłoby oznaczać, że dołek ten będzie się formował przy obecnych poziomach i być może w najbliższych dniach nastąpi atak na szczyt z 19-go września. Dodatkowo, znajdujemy się w okolicach szczytów z lipca, co nie jest na korzyść niedźwiedziom.

Innym częstym zachowaniem w tej fazie trendu na US500 jest tworzenie się trójkąta rozszerzającego. W przypadku realizacji takiego scenariusza moglibyśmy zejść pod zniesienie Fibonacciego 38.2%, czyli poniżej wartości 1973. Jednak ewentualny powrót ponad to wsparcie powinien być odczytywany jako powrót byków na rynek.

Adam Zadrożny, Zespół mForex, Dom Maklerski mBanku S.A

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »