Reklama

Miedź tanieje, bo Fed jest podzielony

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje w reakcji na opublikowany w środę wieczorem protokół z posiedzenia Fed - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.000,00 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na maj tanieje o 0,2 proc. do 2,7300 USD za funt.

Reklama

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na czerwiec staniała o 0,5 proc. do 43.230 juanów (6.968 USD).

W trakcie marcowego posiedzenia członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) byli podzieleni w kwestii terminu podwyżek stóp procentowych, podczas gdy część z nich uważała, że odpowiednią datą będzie czerwiec, pozostali wskazywali na późniejszy termin - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fed.

Jednocześnie jednak minutes wskazały, że niektórzy członkowie FOMC byli zdania, że spadek cen ropy naftowej oraz umocnienie dolara będą ograniczały wzrost inflacji, co powinno przełożyć w czasie podwyżkę na posiedzenia w dalszej części roku.

Fed po zakończeniu posiedzenia w marcu oświadczył, że od czerwcowego posiedzenia zacznie rozważać podwyżki stóp procentowych. To, czy się na nie zdecyduje, będzie ostatecznie zależało jednak od jakości danych makroekonomicznych.

"Biorąc pod uwagę to, że kilku członków FOMC jest za czerwcową podwyżką stóp procentowych w USA, to takie stanowisko może wpłynąć na dalsze umocnienie się kursu dolara, a to negatywnie wpłynie na rynki metali" - ocenia David Meger, dyrektor ds. handlu metalami w High Ridge Futures w Chicago.

"Wcześniejsze od oczekiwań zaostrzenie amerykańskiej polityki monetarnej może wywierać presję na ceny surowców" - podkreśla. W środę miedź na LME staniała o 0,9 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »