Reklama

Miedź w Londynie tanieje z powodu obaw, że popyt osłabnie

- Miedź na giełdzie w Londynie powiększa zniżki notowań z powodu obaw, że popyt osłabnie - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.227,75 USD za tonę, po spadku o 0,4 proc.

Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,5 proc. do 2,8040 USD.

Reklama

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na luty staniała o 1,5 proc. do 45.110 juanów za tonę (7.253 USD).

Na rynkach są obawy o kondycję gospodarki Chin i USA.

W środę podano, że indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w grudniu 49,6 pkt. wobec 50,0 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Po raz pierwszy od maja wskaźnik spadł poniżej 50 pkt.

W piątek zaś podano, że PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym wyniósł w grudniu 53,9 pkt. wobec 54,8 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy oczekiwali w grudniu wskaźnika na poziomie 54,0 pkt.

Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim spadł zaś w grudniu do 55,5 pkt. z 58,7 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Tu analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 57,5 pkt.

"Nie mamy na początku roku powodu do zadowolenia, bo dane makro, które pojawiły się w weekend i wcześniej były negatywne" - mówi Li Ye, analityk Shenyin & Wanguo Futures Co.

- Jakiekolwiek odbicie cen metali będzie krótkotrwałe - dodaje.

W 2014 r. miedź na giełdzie w Londynie staniała o 14 proc.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »