Reklama

Miedź w Londynie tanieje z powodu sygnałów o osłabieniu popytu w USA i Chinach

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje w reakcji na sygnały o osłabieniu popytu na metale w USA i Chinach - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.014,00 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na lipiec bez zmian po 2,7235 USD za funt. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na lipiec staniała o 0,3 proc. do 43.530 juanów (7.023 USD).

Reklama

We wtorek w USA zostanie podana informacja o zamówieniach w przemyśle w kwietniu. Analitycy spodziewają się spadku tego wskaźnika o 0,1 proc. po wzroście w marcu o 2,1 proc. Z danych Bloomberga wynika zaś, że w Chinach w ciągu ostatnich miesięcy gospodarka spowolniła poniżej 7 proc. PKB, zakładanych przez chiński rząd.

- Słabsze dane z amerykańskiego sektora przemysłowego byłyby dla rynków miedzi złą informacją - mówi Xiao Jing, analityk Beijing Capital Futures Co.

- Inwestorzy zaczęli już też kwestionować efektywność luzowania polityki monetarnej w Chinach - dodaje.

Chińskie władze podejmują działania, aby stymulować wzrost gospodarczy, bank centralny Chin tnie stopy procentowe, ale jak na razie nie ma to przełożenia na poprawę wyników w chińskiej gospodarce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »