Reklama

Miedź w Londynie zyskuje dzięki danym z USA

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje i odbija się z najniższego poziomu od 4 lat. Decydują o tym pozytywne sygnały z gospodarki USA - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.325,00 USD za tonę, po wzroście o 0,2 proc.

Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec drożeje o 0,2 proc. do 2,8580 USD.

Reklama

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na luty bez zmian po 45.290 juanów za tonę (7.277 USD).

W czwartek podano w USA, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła do 289 tys. z 295 tys. tydzień wcześniej.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 295 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,373 mln w tygodniu, który skończył się 6 grudnia. Tutaj analitycy spodziewali się 2,436 mln osób.

"Amerykańska gospodarka wygląda całkiem dobrze" - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu. "Martwią Chiny - gospodarka wciąż pokazuje słabe wyniki" - dodaje.

W Chinach podano w czwartek, że ceny nowych domów spadły w listopadzie w 67 z 70 największych miast monitorowanych przez biuro statystyczne.

Od początku 2014 r. miedź na LME w Londynie staniała o 14 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »