Reklama

Nagły zwrot w końcówce

Z dość istotnego w ujęciu krótkoterminowym klastra popytowego fibo: 1997-2002 pkt rozwinął się jak wiadomo bardzo silny ruch wzrostowy, który jeśli chodzi o styl i dynamikę można na pewno porównywać do wcześniejszej inicjatywy niedźwiedzi (zapoczątkowanej 29 kwietnia). Mamy tutaj zatem do czynienia z ciekawym przykładem tendencji całkowicie przeciwstawnych, co z kolei koresponduje z średnioterminowym układem bocznym obowiązującym cały czas na serii czerwcowej.

W tym kontekście warto wspomnieć o strefie: 2041-2045 pkt, wytyczonej na bazie zniesienia 61.8 proc. Dzień wcześniej ruch wzrostowy wytracił swój impet dokładnie w tym właśnie klastrze cenowym. Wczoraj z kolei kupującym udało się doprowadzić do jego wybicia, po czym dynamika działań kreowanych przez popyt wyraźnie wzrosła.

Koniec końców kontrakty bardzo szybko przetestowały kolejne, charakterystyczne zgrupowanie zniesień: 2068-2071 pkt, wytyczone na bazie 88.6 proc. Co prawda doszło do naruszenia w/w klastra, ale ostatecznie niedźwiedzie powstrzymały tutaj swojego przeciwnika.

Reklama

Na FW20M2120 zaczął rozwijać się ruch boczny. Szybko kontrakty znalazły się także w rejonie intradayowego wsparcia: 2052-2055 pkt, które przy pierwszej konfrontacji udało się wybronić (widać to dokładnie na załączonej grafice).

Kolejne fazy czwartkowej odsłony nie były już jednak łaskawe dla byków. Wymieniony obszar cenowy został ostatecznie z impetem zanegowany. Podobny scenariusz rozegrał się także z kolejnym zgrupowaniem zniesień: 2041-2045 pkt. Tak więc nagły wzrost presji podażowej stał się faktem, co tylko potwierdza z jak chimerycznym, często wręcz nieprzewidywalnym okresem mamy obecnie do czynienia.

Z punktu widzenia techniki o żadnym przełomie nie można zatem na razie mówić. Jeśli chodzi o zapory podażowe, to biorąc pod uwagę przebieg wczorajszej sesji i wyraźne problemy byków z pokonaniem oporu: 2068-2071 pkt, ten właśnie klaster cenowy uznałbym za istotny (w ujęciu intradayowym) punkt odniesienia.

Z kolei kluczowym, wybronionym zresztą ostatnio wsparciem pozostaje bardzo charakterystyczny węzeł fibo: 1997-2002 pkt, wytyczony na bazie symetrii i dwóch podstawowych zniesień: 38.2 proc. i 61.8 proc. Dopiero jego przełamanie mogłoby stać się silnym bodźcem dla niedźwiedzi, co zapewne utrwaliłoby (przynajmniej w ujęciu krótkoterminowym) tendencję spadkową. Póki co mamy do czynienia z przeciwstawnymi ruchami, kreowanymi wewnętrza średnioterminowego korytarza cenowego.

Paweł Danielewicz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »