Reklama

Nasdaq mniej groźny

Polscy inwestorzy wydają się uodparniać na ruchy giełd amerykańskich. Wczorajszy znaczny spadek cen akcji notowanych na tamtejszym rynku pozagiełdowym, spowodował obniżenie się WIG20 jedynie o 2,2% przy wyraźnej przewadze zleceń kupna na dogrywce.

Reklama

Czerwcowa seria kontraktów na indeks największych spółek otwarła się po 2139 pkt., 1% poniżej kursu rozliczeniowego ze środy. Zwiększająca się w miarę upływu czasu przewaga zleceń kupna na dogrywce spowodowała powolny wzrost cen zawieranych kontraktów. Tuż przed otwarciem notowań ciągłych przewagę zaczęły zyskiwać niedźwiedzie, ale po upływie pół godziny ceny FW20M0 powróciły do trendu wzrostowego. Około godziny 14.00 pojawiła się dobra dla byków informacja o tym, że Europejski Bank Centralny nie podwyższył stóp procentowych. Nie było to jednak zaskoczeniem dla analityków, więc reakcja giełd była umiarkowana. Kurs kontraktów rósł do godziny 15.30 kiedy to osiągnął 2164 punkty. Otwierający się Nasdaq musiał przynajmniej trochę namieszać na warszawskiej giełdzie. Jego gwałtowna zniżka po dość wysokim otwarciu i później gwałtowne odbicie spowodowało powstanie charakterystycznej litery V na wykresie kursu kontraktów. Ostatnia transakcja serią FW20M0 została dokonana po 2156 punktów, czyli zaledwie 2 pkt. poniżej wczorajszego kursu rozliczeniowego.

Reklama

Ciekawie zachowywały się dzisiaj warranty na Prokom. Spadek ceny akcji tej spółki na fixingu i jej wzrost w czasie notowań ciągłych spowodowały, że majowe warranty zyskały 15%, zaś sierpniowe tyle samo straciły. Inwestorzy próbujący swych sił na rynku instrumentów pochodnych mają chyba spore problemy z oszacowaniem realnej wartości poszczególnych walorów. Małe obroty na tym rynku nie powinny tłumaczyć przypadkowości cen transakcji.

Dowiedz się więcej na temat: NASDAQ | inwestorzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »