Reklama

Niewielki zakres wahań

W przeciwieństwie do sesji wtorkowej, początek wczorajszych zmagań wypadł po myśli sprzedających. Tym samym seria czerwcowa zaczęła jeszcze bardziej oddalać się od węzła podażowego: 1966-1968 pkt, gdzie jak wiadomo doszło do lokalnego przesilenia.

Wyraźny wzrost presji podażowej sprawił natomiast, że do gry bardzo szybko włączyła się lokalna zapora popytowa fibo: 1929-1932 pkt, skonstruowana na bazie podstawowego zniesienia 38.2 proc.

Reklama

Ponieważ przecinały się tutaj dodatkowo aż dwie, różnie poprowadzone linie ML, należało spodziewać się jakiejś reakcji ze strony byków (jej brak oznaczałby, że najprawdopodobniej wykrystalizowałaby się kolejna podfala spadkowa, uwzględniając tutaj możliwość przetestowania pojedynczego zniesienia 61.8 proc.; poziom 1906 pkt). Z drugiej strony, tak jak sugerowałem przed momentem, obszar: 1929-1932 pkt, to jedynie intradayowe, z założenia mało istotne wsparcie techniczne. 

Przełamanie takiej strefy wcale nie musiałoby zatem doprowadzić do jakiegoś dużego zamieszania na wykresie. Ostatecznie bykom udało się jednak strefę fibo wybronić, po czym mniej więcej w tym rejonie zaczął rozwijać się ruch boczny (co w pełni korespondowało z podobnymi tendencjami kształtującymi się wczoraj na rynkach bazowych). Koniec końców kontrakty powróciły ponad kreskę, ale jak wynika z załączonej grafiki, byki nie poradziły sobie z wybiciem pojedynczego zniesienia 61.8 proc. (poziom 1955 pkt). 

Jeśli chodzi o zapory podażowe, to dużo większe znaczenie posiada jednak znany nam już węzeł: 1966-1968 pkt. W przypadku zanegowania tej przeszkody wykres moglibyśmy analizować pod kątem układu harmonicznego ABCD, co jak wiadomo zawsze jest bardzo pożądaną okolicznością, bowiem są wówczas generowane zdecydowanie bardziej wiarygodne klastry cenowe. 

W tym kontekście warto nadmienić, że ewentualna negacja wybronionego wczoraj wsparcia: 1929-1932 pkt również byłaby czynnikiem uprawdopodobniającym możliwość utworzenia się na wykresie niewielkiej (intradayowej) formacji ABCD (powrócę do tego wątku w opracowaniach online). Na razie faktem pozostaje to, że w ujęciu średnioterminowym mamy do czynienia z tendencją boczną, która zaczyna także dominować w perspektywie krótkoterminowej. Obecnie wydarzenia na FW20M2120 rozgrywają się bowiem w korytarzu cenowym ograniczonym przed dwie, intradayowe strefy fibo: 1929-1932 pkt (wsparcie) i 1966-1968 pkt (opór).

Paweł Danielewicz

Dowiedz się więcej na temat: kontrakty terminowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »