Reklama

Niższa inflacja w USA pomaga rynkom

Powoli mijają pierwsze emocje po wczorajszej decyzji o podwyżce stopy dyskontowej przez FED. Po raz kolejny okazało się też, iż zbyt impulsywne decyzje nie przynoszą profitów. Spadki na zagranicznych giełdach są niewielkie, a warszawski parkiet notuje zwyżkę.

Z kolei na kluczowej parze walutowej świata, czyli EUR/USD obserwujemy konsolidację w okolicach 1,35. Wiele wskazuje też na to, iż dołek w rejonie 1,3440 mógł być minimum na dłużej. Takie wnioski można wyciągnąć po publikacji danych o inflacji CPI, która okazała się w styczniu niższa od oczekiwań. W połączeniu ze słabszymi danymi o cotygodniowym bezrobociu, jakie poznaliśmy wczoraj, można odnieść wrażenie, iż wczorajsza decyzja FED rzeczywiście była jedynie powrotem do normalizacji rynku, a szanse na rychłe podjęcie kolejnych działań przez bank centralny mogą być małe. W każdym razie kluczem będą teraz "zeznania" Bena Bernanke przed Izbą Reprezentantów w najbliższą środę.

Reklama

Sprawdź bieżące notowania walut na naszych stronach

Spokojnie było dzisiaj na rynku złotego. Nasza waluta nie zareagowała jednak na lepsze informacje, jakie napłynęły z Turcji (mowa o podwyżce ratingu przez S&P). Mimo tego wydaje się, że przyszły tydzień będzie lepszy dla naszej waluty, która powinna dążyć w stronę 3,95 zł za euro. Kluczowe mogą okazać się dane o sprzedaży detalicznej i bezrobociu (wtorek) i konferencja prasowa po posiedzeniu RPP w nowym składzie (środa). Silnym oporem na EUR/PLN pozostają okolice 4,02.

EUR/USD: Pierwszy atak na opór 1,3530 nie był zbyt udany. Nie udało się utrzymać zbyt długo powyżej tego poziomu. W ostatniej godzinie wróciliśmy poniżej 1,3500. Ważne wsparcie intra-day to już rejon 1,3480. Wskaźniki w ujęciu H4 zaczynają generować pierwsze pozytywne sygnały. Ponowny test okolic 1,3440 jest zatem mniej prawdopodobny. Możliwa jest próba wyraźnego pokonania 1,3530 i ruchu w kierunku 1,3580-1,3600.

Marek Rogalski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »