Reklama

Notowania w cieniu debiutu

Mało optymistycznie kończy się czerwiec na polskim rynku akcji. Bieżący miesiąc okazuje się mało łaskawy dla inwestorów. WIG20 przygotowuje się do obrony majowego dołka.

Mało optymistycznie kończy się czerwiec na polskim rynku akcji. Bieżący miesiąc okazuje się mało łaskawy dla inwestorów. WIG20 przygotowuje się do obrony majowego dołka.

Mowa tutaj o linii wsparcia w okolicy 2260pkt. Jeżeli ten poziom zostanie przełamany to należy oczekiwać zjazdu notowań blue chipa w rejon lutowego dołka - 2200pkt. Z ważniejszych wydarzeń jakie wystąpią, należy przypomnieć, że dziś nastąpił długo oczekiwany debiut kolejnej energetycznej spółki Tauron. Cena akcji energetycznej spółki w debiucie na GPW wyniosła 5,13 zł, czyli tyle po ile sprzedawano akcje. Nastroje na parkiecie nie są tak zadowalające, ale patrząc na dłuższy horyzont czasowy to data debiutu energetycznej spółki powinna być korzystna dla posiadaczy akcji. Mamy bowiem koniec kwartału i półrocza, co teoretycznie powinno sprzyjać wzrostom na giełdzie. Jednak trzymając papiery na długoterminowy okres(powyżej roku) wydaje się pomysłem dużo ryzykownym, bowiem jest to spółka defensywna, działająca w branży, która potrzebuje dużych inwestycji.

Reklama

Na rynku walutowym w ciągu ostatnich kilkunastu godzin obserwowaliśmy silną presję umocnienia amerykańskiej waluty. Szczególnie wyraźnie było to widać na rynku euro dolara, gdzie kurs pary walutowej silnie zniżkował. Obecnie obserwujemy odwrócenie zniżkowej tendencji. Euro silnie wzrasta na wartości względem dolara, jednak nie jest to jeszcze zmiana trendu spadkowego. Z kolei na rynku funt olar obserwujemy miejscową konsolidację. Notowania pary walutowej oscylują w przedziale 1,5010 - 1,5130. W najbliższych godzinach handlu kurs powinien zbliżyć się do górnego ograniczenia kanału bocznego. Silniejszy impuls wzrostowy może wystąpić w momencie przełamania oporu 1,5130. Natomiast na rynku dolar jen panuje względy spokój. Dziś mogą wystąpić niewielkie wzrosty, jednak nadal znajdujemy się w trendzie spadkowym, dlatego należy być ostrożnym.

Krzysztof Wańczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »