Reklama

Nowa Ekonomia

Optymizm inwestorów i wysokie notowania akcji przekładają się na zainteresowanie instrumentami pochodnymi. Liczba otwartych pozycji na kontraktach na WIG20 wzrosła dziś do 6892, a wolumen obrotu wyniósł 6238 sztuk.

Reklama

Z pewnością żyjemy, jak mówi chińskie przekleństwo, w ciekawych czasach. Giełda na Wall Street wciąż wykazuje słabość, zaś Nasdaq wspina się na kolejne szczyty. Wyraźnie widać, że inwestorzy przesiadają się z dotychczasowych blue chip'ów na e-spółki. GPW, na której koniunktura jest zbieżna z sytuacją na Nasdaq, niepostrzeżenie

Reklama

uzyskała w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nowoczesną strukturę pod względem udziału kapitalizacji poszczególnych branż.

Optymizm inwestorów i wysokie notowania akcji przekładają się na zainteresowanie instrumentami pochodnymi. Liczba otwartych pozycji na kontraktach na WIG20 wzrosła dziś do 6892 z 6647 we wtorek, a wolumen obrotu wyniósł 6238 sztuk (wczoraj 5669). Liczba otwartych pozycji wzrosła na koniec dnia zarówno na kontraktach marcowych (o 154), jak i czerwcowych (o 92). Jedynie liczba kontraktów wrześniowych spadła, ale zaledwie o 1 sztukę. Wciąż wysoką wartość absolutną ma baza. Dla marcowych (FW20H0) na koniec sesji osiągnęła wartość -136,2 pkt, a dla następnych serii odpowiednio: -148,2 oraz -141,2. Sygnały płynące z analizy technicznej już od trzech tygodni wskazują na duże prawdopodobieństwo nadejścia korekty. Dodatnia, duża wartość bazy utrzymująca się w grudniu poprzedzała silną, styczniowo-lutową aprecjację kursów na rynku akcji. Można się więc spodziewać nie tylko dość głębokiej, ale też dość długiej korekty.

Niezaprzeczalnie jednak wchodzimy w erę nowej ekonomii. A jak mawiał Mały Książę czyszcząc nieczynny wulkan: nigdy nic nie wiadomo.

Dowiedz się więcej na temat: notowania | zainteresowanie | Akcji | optymizm | gospodarka | WIG20 | nowym | dziś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »