Reklama

Pierwsze bariery sforsowane

Piątkową sesję większość europejskich parkietów zaczęła na plusie, czego można było oczekiwać po wzrostach w USA i pozytywnym zachowaniu giełd azjatyckich. Optymizmu nie starczyło jednak na długo i na rynkach przeważały niezbyt duże wahania oraz brak wyraźniejszego kierunku.

Pierwsze dane makro zza oceanu też nie były impulsem dla poprawy oraz mocniejszego ruchu i choć nastroje poprawił początek tamtejszych giełd, to jednak był to krótkotrwały zryw popytu. W efekcie niektóre z głównych indeksów na naszym kontynencie kończyły dzień na minusach.

Reklama

WIG20 był jednym z mocniejszych wskaźników Europy, choć sesja do ciekawych nie należała. Początek przyniósł wzrosty, ale po dwóch godzinach wskaźnik utknął w wąskiej konsolidacji tuż poniżej oporu na 2420 pkt. O ostatecznym wyniku zdecydował skok na końcowym fixingu, choć co do powodów takiego optymizmu można mieć wątpliwości. Trzecia wzrostowa sesja przyniosła przebicie oporu w strefie 2402-2420 pkt. przy wyższych obrotach, ale styl w jakim do tego doszło pozostawia pewne wątpliwości. Wskazane jest potwierdzenie pozytywnego sygnału, tym bardziej że już w okolicach 2440 pkt. czeka kolejna mocniejsza bariera.

Dopiero jej sforsowanie może zapowiadać wyraźniejszą poprawę. Dziś może to być trudne zadanie i należy liczyć się z niewielką aktywnością oraz brakiem kierunku.

Kamil Grabczuk, Jacek Buczyński

Dowiedz się więcej na temat: bariery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »