Reklama

Poprawa sytuacji

Jedynie na początku wczorajszej sesji na europejskich parkietach pojawiało się niezdecydowanie co do kierunku, ale szybko przeważyło optymistyczne podejście i indeksy zaczęły piąć się do góry. Popołudniowe uspokojenie i stabilizacja były jedynie przerwą przed dalszą zwyżką, dla której impulsem stały się giełdy amerykańskie, gdzie początek też upłynął w niezłych nastrojach.

Ważniejszych danych makro nie było, co także zdjęło z rynków część niepewności i pozwoliło giełdom w Europie zakończyć wzrostami, w przypadku głównych wskaźników, przekraczającymi 1%. WIG20 należał do najmocniejszych wskaźników na kontynencie i choć na początku znalazł się na minusie, to krótko po tym popyt odzyskał siły i zaczął odrabiać straty.

Efektem poprawy nastrojów było przebicie kilku ważnych wsparć, najpierw poziomu 2314 pkt., a potem okolic 2330 pkt. W ostatniej godzinie zwyżka wyhamowała, ale skończyło się jedynie na niewielkiej stabilizacji i kończyliśmy w pobliżu dziennego maksimum.

Reklama

Najwyższe od miesiąca zamknięcie WIG20, poparte sforsowaniem mocniejszych barier i co jeszcze ważniejsze, większymi obrotami, poprawia sytuację i perspektywy na najbliższe dni. Kolejnym celem, nawet na dzisiejszej sesji, powinny być okolice 2363 pkt. Przebicie byłoby potwierdzeniem odradzającego się popytu, ale wynik testu nie jest oczywisty, tym bardziej że pojawią się ważniejsze dane makro.

Kamil Grabczuk, Jacek Buczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »