Reklama

Ropa drożeje po dobrych danych z rynku pracy

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje, i ma szanse zanotować największy tygodniowy wzrost od sześciu tygodni, po informacjach o spadku amerykańskich zapasów ropy oraz o spadku liczby bezrobotnych Amerykanów.

Te dane wzmocniły spekulacje, że największemu konsumentowi ropy na świecie uda się utrzymać ożywienie gospodarki - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień zyskuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 0,51 USD czyli 0,7 proc., osiągając cenę 75,95 USD.

Reklama

Cena ropy naftowej wzrosła wczoraj trzeci dzień z rzędu, po ogłoszeniu przez Amerykański Departament Energii, że zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych spadły w zeszłym tygodniu o 4,96 miliona baryłek, co jest najbardziej dynamicznym spadkiem od września zeszłego roku.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 21 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 454 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA. Ekonomiści spodziewali się , że liczba ta wyniesie 460 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 4,413 mln w tygodniu, który skończył się 26 czerwca - podał Departament Pracy. Analitycy spodziewali się 4,600 mln osób.

- Jest na rynku optymizm. Spadki zapasów ropy są zachęcające. Spodziewam się wzrostu cen powyżej 80 USD za baryłkę, ale by to się stało, rynek musi zobaczyć więcej znaków ożywienia gospodarczego - powiedział Jonathan Barratt z Commodity Broking Services Pty w Sydney.

Dowiedz się więcej na temat: nowym | ropa naftowa | drożeje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »