Reklama

Ropa poniżej 45 dol, metale przemysłowe nadal tanieją

Metale przemysłowe nadal tanieją, tym razem po danych z przemysłu USA. Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i są poniżej 45 USD za baryłkę.

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje wraz z innymi metalami przemysłowymi po danych z przemysłu USA - informują traderzy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 5.062,00 USD za tonę, po spadku o 0,5 proc.

Reklama

Miedź na giełdzie Comex w Nowym Jorku tanieje o 0,6 proc.

Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim spadł w sierpniu do 51,1 pkt. z 52,7 pkt. w poprzednim miesiącu - podał we wtorek Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 52,5 pkt.

"Spodziewamy się dalszego pogorszenia warunków gospodarczych do końca tego roku i na początku 2016" - piszą w nocie dla klientów Nicholas Snowdon i Paul Horsnell, analitycy Standard Chartered.

We wtorek negatywnie na rynki metali podziałały informacje z Chin, gdzie indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym, wyniósł w sierpniu 49,7 pkt. wobec 50,0 pkt. miesiąc wcześniej. To najniższy poziom tego wskaźnika od sierpnia 2012 r.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i są poniżej 45 USD za baryłkę. Po południu zostanie podana informacja o zapasach surowca w USA - informują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 43,86 USD, po zniżce o 1,55 USD.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 1,10 USD, czyli 2,2 proc., do 48,46 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 900 tys. baryłek.

Departament Energii USA (DoE) poda swój najnowszy raport o stanie zapasów paliw w środę po godz. 16.30.

Tymczasem minister ropy Iranu zapowiedział, że kraj ten zwiększy produkcję surowca o 1 mln baryłek po zniesieniu sankcji nałożonych wcześniej na Iran przez Zachód.

- Na rynku musimy zobaczyć znaczące obniżki dostaw ropy, aby osłabiły się obawy związane z nadwyżką podaży ropy na globalnych rynkach - ocenia tymczasem Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney.

W sierpniu cena ropy w USA wzrosła o 4,4 proc. Od początku 2015 r. surowiec na NYMEX w Nowym Jorku staniał o 17 proc.

Dowiedz się więcej na temat: miedź | tym | ropa naftowa | paliwa | nowym | cena ropy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »