Reklama

Rośnie produkcja cukru

Cena cukru spadła poniżej 18 dolarów za 100 funtów po tym, jak wzrosła produkcja w Indiach - największego konsumenta, a w Brazylii zbiory trzciny cukrowej nabrały rozpędu. Od kwietnia ruszy również produkcja cukru z tych nowych zbiorów.

Mówi się również o tym, że kupujący cukier w Indiach będą starali się wycofać lub renegocjować poprzednie kontrakty opiewające zakup 200 tys. ton cukru, co może przyczynić się do wzrostu zapasów na rynku. Tak drastyczne spadki cen cukru na rynkach światowych przełożyły się także na spadek cen lokalnych w Indiach, gdzie już zaobserwowano niepokojący przyrost zapasów. To z kolei zmusza producentów do sprzedaży cukru po cenie niższej od kosztów produkcji.

Technicznie można zauważyć, że obecny trend spadkowy ma wyjątkowo silną dynamikę, która może sprowadzić cenę cukru do poziomu 16 dolarów za 100 funtów, gdzie znajduje się najbliższe wsparcie. Istotna jest również linia trendu spadkowego, która może zatrzymywać potencjalne korekty i przebiega obecnie przy poziomie 18,80 dolarów.

Reklama

Najbliższe tygodnie pokażą, jak przebiega proces produkcji cukru w Brazylii i czy rzeczywiście jest ona na zakładanym poziomie. Gdyby produkcja okazała się wyższa od oczekiwań, może to podtrzymać istniejący trend spadkowy. Gorsze zbiory będą stanowić sygnał do odwrotu.

Anna Lachowiecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »