Rusza sezon publikacji wyników finansowych w USA

Po zakończeniu poniedziałkowej sesji w Ameryce rozpocznie się na tamtejszym rynku sezon publikacji wyników finansowych za IV kwartał. Doniesienia z nim związane zdominują zapewne nie tylko najbliższe dni, w których nie będzie zbyt wiele istotnych publikacji gospodarczych, ale również i najbliższe tygodnie.

Po zakończeniu poniedziałkowej sesji w Ameryce rozpocznie się na tamtejszym rynku sezon publikacji wyników finansowych za IV kwartał. Doniesienia z nim związane zdominują zapewne nie tylko najbliższe dni, w których nie będzie zbyt wiele istotnych publikacji gospodarczych, ale również i najbliższe tygodnie.

Analitycy dość wyraźnie obcinali przez cały IV kwartał prognozy wzrostu zysków dla spółek z S&P 500. Skala redukcji była największa od I kwartału 2009 r. W efekcie oczekiwana zwyżka zysków ma wynieść ok. 8 proc. Będzie to najsłabszy wzrost od ponad 2 lat. W takich okolicznościach można przyjąć, że nie ma praktycznie miejsca na rozczarowania wynikami. Gdyby okazało się, że mimo znacznego zmniejszenia prognoz tempo poprawy wyników jest jeszcze słabsze od zapowiadanego dla inwestorów byłby to mocny sygnał, że globalne ochłodzenie koniunktury dotyka także i Amerykę. To zaś stwarzałoby poważne zagrożenie, że przestanie się tak skutecznie opierać negatywnym tendencjom gospodarczym.

Reklama

Chodzi o to, że kondycja amerykańskiej gospodarki jest dobra głównie za sprawą kondycji przedsiębiorstw - ich skłonności do inwestowania i zatrudniania. To jest pochodną dobrych rezultatów finansowych.

Warszawski parkiet w dalszym ciągu wykazuje słabość. Wciąż więcej argumentów sugeruje kontynuację ruchu w dół. WIG powinien zejść w okolice 36 tys. pkt, na której to wysokości miałyby szanse nastąpić średnioterminowe rozstrzygnięcia. Zejście poniżej tego poziomu otworzyłoby drogę do mocniejszej przeceny.

HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:

Oczekiwania dotyczące zysków amerykańskich spółek w IV kwartale zostały znacząco obniżone, co powinno ułatwiać pokonywanie prognoz;

Irlandzkie budownictwo jest blisko zakończenia spowolnienia.

Rynki nieruchomości

Grudzień przyniósł dalszą poprawę koniunktury na irlandzkim rynku budowlanym. Wskaźnik aktywności tej części gospodarki podniósł się do 49,9 pkt z 47,7 pkt w listopadzie. Był to najwyższy odczyt od maja 2007 r. i niewiele już zabrakło do ożywienia, które sygnalizują poziomy wskaźnika powyżej 50 pkt. Ostatni raz ponad tym poziomem był przeszło 4 lata temu. Największy progres nastąpił w segmencie mieszkaniowym, w którym wskaźnik podskoczył do 52,3 pkt z 46,6 pkt miesiąc wcześniej. W pozostałych segmentach poprawa była słabsza. W przypadku części komercyjnej rynku - z 49 pkt do 49,8 pkt, a infrastrukturalnej - z 39,7 pkt do 42,9 pkt.

14. kolejny miesiąc rosły ceny luksusowych mieszkań w Londynie. W grudniu poszły w górę o 0,8 proc. w skali miesiąca. W efekcie są o 7 proc. wyższe niż w szczycie poprzedniego cyklu wzrostowego z marca 2008 r. Jako przyczyny dobrej koniunktury wciąż wskazuje się popyt na bezpieczne inwestycje oraz ograniczoną podaż.

Od dewelopera

Ronson Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w inwestycji Sakura II, drugim etapie osiedla położonego przy ul. Kłobuckiej na warszawskim Mokotowie. Sakura II to jeden 10-piętrowy budynek ze 136 mieszkaniami o powierzchniach od 32 do 106 m kw. Każdy z lokali będzie wyposażony w balkon, taras lub przeszkloną werandę oraz drewniane okna. Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęły się w październiku zeszłego roku, a ich zakończenie planowane jest na połowę roku 2013. Generalnym Wykonawcą całej inwestycji jest Hochtief Polska.

Pobierz: program do rozliczeń PIT

Home Broker
Dowiedz się więcej na temat: wyniki finansowe | USA | sezon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »