Wczorajsza sesja zakończyła się zwyżką WIG20 o 1,9 proc., tym samym zatrzymał się na poziomie 1982 pkt. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły 1,6 mld PLN.
Zapoczątkowany w poniedziałek rajd na północ kontynuował CD Projekt (+8,8 proc.), wtórowały mu takie walory jak Allegro (+6,1 proc.) czy JSW (+5,3 proc.). Z drugiej strony znalazły się jedynie cztery spółki (PGNiG, PGE, Santader oraz LPP).
Wzrostami również zakończyły się notowania mWGI40 (+0,5 proc.), negatywnie wyróżnił się sWIG80, który zakończył dzień zniżką -0,5 proc.
Większość europejskich parkietów świeciła się na zielono, DAX +1,7 proc., CAC40 +0,9 proc. oraz FTSE100 +0,2 proc.
Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła delikatne spadki głównych indeksów (S&P500 -0,2 proc., Nasdaq i Dow Jones po -0,1 proc.). Inwestorzy czekają na wyniki największych firm technologicznych, po wczorajszej sesji swoje rezultaty opublikował Microsoft (pobił oczekiwania), a dzisiaj wyniki poda Apple, Tesla oraz Facebook.
Oprócz tego dzisiaj o 20:00 zostanie podjęta decyzja w sprawie stóp procentowych w USA (prognoza 0,25 proc. - bez zmian), po której odbędzie się konferencja FOMC.
Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index delikatnie zniżkuje a Nikkei idzie w górę o 0,2 proc.
Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na część amerykańskich indeksów zniżkują, pozytywnie wyróżnia się Nasdaq, który świeci się na zielono.
Krzysztof Tkocz